МОЕ ЗДРАВЈЕ

Храна што го намалува целулитот

Денешниот пазар е полн средства и производи за кожа, за кои се тврди дека го намалуваат целулитот, но доаѓаат со минимални докази за...

МАГАЗИН

Повисоки цени за алпинистите кои ќе се качуваат на Монт Еверест

Искачувањето на Монт Еверест наскоро би можело да поскапи, бидејќи Министерството за туризам на Непал размислува да ги зголеми таксите што странските алпинисти...

МАГАЗИН

Ќе има и трета сезона на серијата „И едноставно така…“

И покрај негативните критики, „Ејч-би-о макс“ ја потврди третата сезона од серијата „И едноставно така…“ („And Just Like That…“). На интернет има многу...

АКТУЕЛНО

Се реновираат кујните во школите „Блаже Конески“ и „Лазо Ангеловски“

Се реконструираат кујните и трпезариите во основните училишта „Блаже Конески“ и „Лазо Ангеловски“ во Општина Аеродром. По завршување на реконструкцијата која ќе финализира...

АКТУЕЛНО

ПРЕД СТАРТОТ НА МЕМОРИЈАЛНИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ: Нова тартан подлога на игралиштето Сокол

За една недела почнува деветнаесеттиот Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“, закажан за 1 септември годинава. Како што информира градоначалникот Стевче...

ИНФО

Казнети 352 возачи во Скопје, 108 за брзо возење

Во сообраќајна полициска контрола вчера на територија на Скопје биле  казнети 352 возачи, од кои  108 за возење со брзина поголема од дозволената....

ИНФО

Крводарителска акција во Дом на АРМ

Црвениот крст при Општина Центар и Институтот за трансфузиона медицина, на 28 август, ќе организираат крводарителска акција по 21 пат. Граѓаните ќе имаат...

ИНФО

Денес сончево и многу топло

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен...

АКТУЕЛНО

Бројот на туристи зголемен за 30,1 отсто

Бројките за првите шест месеци од годинава се оптимистички и значат опоравување на туристичката индустрија во државава. Според официјалните податоци на Државниот завод...

ИНФО

Понеделник неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 28 aвгуст 2023 година (понеделник), Успение на Пресвета Богородица (Голема...