Нивните приказни

ПРИКАЗНИ

Луѓето порано се срамеа ако имаа нечисти чевли!

Сакип Севхеров од Шуто Оризари е меѓу најстарите чистачи на чевли во Скопје. Тој вели дека на локацијата каде што е сега, пред...

МАГАЗИНПРИКАЗНИ

Зоолошката градина во Загреб – волшебен микросвет кој плени со својата хармонија

Зоолошката градина на градот Загреб е една од трите зоолошки градини во Хрватска. Иако мала по површина, има неверојатно богати содржини и е...

Најновите информации од градот

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел Дувет, на раскрсницата помеѓу „Ленинова” и „Партизанска” која претставуваше проблем и...

Животот од поинаков агол

МАГАЗИН

Пластика од целулоза за поздрава животна средина

Идејата за биопластика не е нова – веќе некое време, еколошки ориентирани научници се обидуваат да најдат соодветна замена за...

Continue Reading
МАГАЗИН

Дали замените за месо од растително потекло се навистина подобри за срцето од опциите за месо?

Како што замените за месо од растително потекло стануваат се попопуларни, истражувачите спроведоа студија во која ги споредија нивните здравствени...

Continue Reading
ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Девица

Месечината, најбрзо подвижната планета, влегува во Девица денеска околу 16 часот, каде што ќе донесе позитивен пресврт на настаните за...

Continue Reading
МОЕ ЗДРАВЈЕ

Цвеклото го подобрува сексуалниот живот

Некои прехранбени производи и секојдневни намирници ја поттикнуваат желбата за секс, а воедно го подобруваат и сексуалниот живот. Меѓу нив...

Continue Reading

Пластика од целулоза за поздрава животна средина

Дали замените за месо од растително потекло се навистина подобри за срцето од опциите за месо?

Месечината влегува во Девица

Цвеклото го подобрува сексуалниот живот

Настани кој може да ги посетите

No event found!

АКТУЕЛНИ ТЕМИ

Истражи ги најновите новости неделава

СКОПСКИ ВЕСТИ81 Articles
РИТАМ НА ГРАДОТ105 Articles
МАГАЗИН541 Articles
СКОПЈЕ ДЕНЕС24 Articles
ПРИКАЗНИ27 Articles
ГРАДСКИ МУАБЕТИ9 Articles

Скопје денес

Последни новости

ПРЕПОРАКИ ОД ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ
ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со слаб ветер

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер...

МАГАЗИН

Пластика од целулоза за поздрава животна средина

Идејата за биопластика не е нова – веќе некое време, еколошки ориентирани научници се обидуваат да најдат соодветна замена за пластиката каква што...

АКТУЕЛНО

Најискрената публика уживаше во младинската театарска претстава „Како ќе го делиме мачорот“

Учениците од Општина Центар го посетија „Тетарот за деца и младинци“-Скопје, со кој Општината неодамна потпиша Меморандум за соработка, преку кој што се...

КУЛТУРА

Премиера на претставата „Хеда Габлер“ во Драмскиот театар

„Хеда Габлер“ работена по текст на авторот Хенрик Ибзен е новата претстава во продукција на Драмски театар Скопје, која премиерно ќе се одржи...

МАГАЗИН

Дали замените за месо од растително потекло се навистина подобри за срцето од опциите за месо?

Како што замените за месо од растително потекло стануваат се попопуларни, истражувачите спроведоа студија во која ги споредија нивните здравствени ефекти со оние...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Девица

Месечината, најбрзо подвижната планета, влегува во Девица денеска околу 16 часот, каде што ќе донесе позитивен пресврт на настаните за Девиците, Јарците и...

КУЛТУРА

Промоција на поетската збирка една ноќ на Кристина Краличин и други активности на Чудна шума за Саем на книга

На саемот на книга, кој се одржува од денес па се до 24. април во С.Ц. „Борис Трајковски“, издаваштвата Чудна шума и ИД-Концепт...

АКТУЕЛНО

„Скриени дела и спомени – откривање“ – арт инсталацијата на студентите од ФЛУ Скопје

„Скриени дела и спомени – откривање“ е насловот на арт инсталацијата на студентите од Flu Skopje , која ќе биде отворена денес. Во...