МАГАЗИН

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 15 до 22 април

Доаѓа сезоната на Бикови (19 април) со влегувањето на Сонцето во овој земјен знак, па Биковите, Јарците и Девиците ќе го почувствуваат враќањето...

МАГАЗИН

Совети за родители и поуспешни деца

Начинот како се разговара со децата и како родителот се однесува во присуство на детето влијае на нивната самодоверба и ментална сила –...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

4 начини како да ja ублажите болката во зглобовите

Проблемите со зглобовите можат да влијаат на квалитетот на вашиот живот, но за среќа постојат чекори што можете да ги преземете за да...

МАГАЗИН

Марго Роби подготвува филм за играта „Монопол“

о светскиот успех на филмот „Барби“, Марго Роби повторно му се навраќа на „светот на пластиката“… Се подготвува филм заснован на друштвената игра...

МАГАЗИН

И покрај благодетите на јаболката, постои момент кога не смеете да ги консумирате

Она што повеќето луѓе не го знаат е дека постои одредено време кога јадењето јаболко може да биде контрапродуктивно за телото. Кога е...

МАГАЗИН

Минатиот месец забележан како „најтоплиот март“ во светот

Минатиот месец беше „најтоплиот март“ забележан на глобално ниво, според мерењата направени од системот за сателитски мониторинг Коперник на Европската унија. Соопштено е...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влегува во Бик: 3 хороскопски знаци очекуваат среќни вести

Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде поволно ќе влијае на Девиците, Јарците и Биковите. Исто така, Раковите...

МАГАЗИН

На дното на океаните има милиони тони пластичен отпад

На дното на светските океани се насобрани меѓу 3 и 11 милиони тони пластичен отпад, стои во студија објавена месецов од страна на...

МАГАЗИН

Пасивно-агресивно однесување: Реченици што треба да се избегнуваат

Пасивно-агресивното однесување често се јавува во секојдневниот живот во односите со пријателите, соработниците, љубовните партнери, семејството. Но, многу луѓе не секогаш ќе препознаат...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 8. до 14. април

Ни претстои важна астролошка недела бидејќи нè очекува затемнување на Сонцето во Овен, но и млада месечина во истиот знак на 8 април,...