ИНФО

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, проследени...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања од улични кучиња на подрачјето на Скопје. Имено, во во 08:45...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за сообраќајни прекршоци. Од изречените мерки за возење повеќе од дозволената брзина...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје. ЈСП најавува дека утре (12.04.2024) објектот...

ИНФО

Казнети 151 возач во Скопје, 13 возеле без возачка

На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 казна, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 13 мерки за...

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на „Градски паркинг“

Сите паркиралиштата со кои стопанисува ЈП „Паркинзи на Општина Центар“, како и паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д за кои е...

ИНФО

Книжева вечер во „Буква“ во Скопје со Хрватската писателка Дора Шустиќ

Вечерва од од 19:30 часот, во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје ќе има претставување и разговор со писателката и сценаристка од Хрватска Дора Шустиќ. Модератор...

ИНФО

23 пешаци санкционирани вчера во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

ИНФО

Утре јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред

Утре на верскиот празник Рамазан Бајрам, јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа по неделен возен ред, соопшти ЈСП Скопје. Дежурни од 7 до...

ИНФО

ОД НОЌЕСКА: Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги...