ИНФО

ИНФО

23 пешаци санкционирани вчера во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

ИНФО

Утре јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред

Утре на верскиот празник Рамазан Бајрам, јавниот превоз во Скопје ќе сообраќа по неделен возен ред, соопшти ЈСП Скопје. Дежурни од 7 до...

ИНФО

ОД НОЌЕСКА: Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги...

ИНФО

Герасимовски: Остануваме посветени на градење мултиетничко општество, одбележан Меѓународниот ден на Ромите

Д-р Џемиле е првата Ромка која заврши Медицински факултет и сиот свој работен век го поминува помагајќи им на луѓето. Вчера во КСП...

ИНФО

Дел од Центар без струја

Денес во период од 08:30 до 14 часот без струја ќе останат корисницте на улица Антоние Грубишиќ, Коле Нелковски, Наум Наумовски Борче и...

ИНФО

Доаѓа нов топол бран од Африка

Викендот кој доаѓа, територијата на Македонија ќе биде под влијание на нов топол бран од Африка кој ќе услови нов значителен пораст на...

ИНФО

ПОСЕБЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ: Избегнувајте го овој дел од градот

Секторот за внатрешни работи Скопје ги известува граѓаните на Скопје дека поради подготовки и одржување на митинг, денес до завршувањето на митингот, Единицата...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Скопје сончево...

ИНФО

Во март хуманиот третман го поминале 125 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец март, хуманиот третман го поминале 125 кучиња. 107 од нив биле заловени од заловувачки тимови, а...

ИНФО

НБРМ: Граѓаните се повеќе ги користат картичките при плаќање во земјава

Граѓаните се повеќе ги користат современите канали на плаќање се вели во извештајот на Народната Банка на Македонија. Од таму додаваат дека во...