ИНФО

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара Селовска која е ученичка во ООУ „Јохан Хајнрих Песталоци“. Кара има...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД Скопје организира две работилници по повод Светскиот ден на планетата Земја....

ИНФО

Жичницата утре нема да работи

ЈСП Скопје информира дека Жичницата, утре нема да работи поради предвидени технички зафати на објектот. Од петок (12.04.2024 год.), ќе продолжи со вообичаена...

ИНФО

ЈСП ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем на книгата 2024“ во СЦ „Борис Трајковски“

ЈСП Скопје ќе ги пушти линиите „100“ и „200“ до „Меѓународен саем на книгата“ кој ќе се одржува во СЦ „Борис Трајковски“. За...

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење повеќе од дозволената брзина. Како што соопшти МВР, изречени се и...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за сообраќајни прекршоци. Од изречените мерки за возење повеќе од дозволената брзина...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје. ЈСП најавува дека утре (12.04.2024) објектот...

ИНФО

Казнети 151 возач во Скопје, 13 возеле без возачка

На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 казна, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 13 мерки за...

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на „Градски паркинг“

Сите паркиралиштата со кои стопанисува ЈП „Паркинзи на Општина Центар“, како и паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д за кои е...

ИНФО

Книжева вечер во „Буква“ во Скопје со Хрватската писателка Дора Шустиќ

Вечерва од од 19:30 часот, во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје ќе има претставување и разговор со писателката и сценаристка од Хрватска Дора Шустиќ. Модератор...