АКТУЕЛНО

СКОПЈЕ СМРДИ ЗАТРУПАНО ВО ЃУБРЕ-ФОТОГАЛЕРИЈА

Втор ден вработените во ЈП „Комунална хигиена“ не го собираат ѓубрето од контејнерите и кантите. Втор ден главниот град е затрупан во ѓубре и смрди. На температури над 30 степени контејнерите се полни, а ѓубре има и околу нив, на пешачките и велосипедските патеки.

Дебар Маало

Ова е прв пат во историјата на Град Скопје кога градоначалничка е Данела Арсовска, а директорка на ЈП „Комунална хигиена“ Косана Мазнева-Николиќ, ѓубрето да не се собира и да се доведат во опасност граѓаните од ширење на заразни болести.

Аеродром

Вработените во „Комунална“ и синоќа останаа во дворот на претпријатието односно не излегоа со камионите да собираат ѓубре. Незадоволни се од раководството на претпријатието, бараат повисоки плати, исплата на К-15 и враќање на работа на колегите кои Мазнева-Николиќ пред неколку дена ги отпуштила.

Влае
Карпош 4

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Општина Бутел ќе биде покровител на документарецот за еден од најголемите олимписки спортисти Шабан Трстена

На предлог на градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, а со едногласна...

АКТУЕЛНО

5 нови патеки на Скопска Црна Гора спремни за различен тип на луѓе и скроени за различни годишни времиња

Општина Гази Баба известува дека е реализиран проект со кој се создавани...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: 62 решенија по 7.000 денари за семејствата со новороденче во Центар

62 решенија за новороденчиња на барателите за остварување на правото за користење...

АКТУЕЛНО

Поради инаетот на Арсовска, сега ЈСП ќе плаќа и камати за долгот кон приватните превозници

Јавното сообраќајно претпријатие никако да ја заврши финансиската голгота со приватните превозници,...