Њујорк

КУЛТУРА

Kореографката Искра Шукарова на уметничка резиденција во Њујорк

Кореографката проф. д-р  Искра Шукарова од 27 јули до 7 август е поканета на уметничка резиденција во Њујорк и Вајлд Харт во САД....

МАГАЗИН

Познатиот ѓердан „Лебедово езеро“ на Лејди Ди на аукција

Ѓердан и обетки од бисер што и припаѓале на покојната британска принцеза Дијана и коишто таа ги носела на еден од нејзините последни...

МАГАЗИН

Во Њујорк прва голема ретроспектива по смртта на Карл Лагерфелд

Во Метрополитен музејот во Њујорк, САД, на 5 мај ќе биде отворена првата голема ретроспектива по смртта на модниот дизајнер Карл Лагерфелд. Познат...