Сообраќај

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 71 санкција, 12 мерки...

ИНФО

ФРЧАТ КАЗНИ: Казнети 96 пешаци, но и над 100 возачи

Во акциските контроли во областа на сообраќајот вчера на територијата на град Скопје изречени се вкупно 194 мерки, меѓу кои 96 прекршоци што...

АКТУЕЛНО

Посебен режим на сообраќај од утре до сабота

Посебен режим на сообраќај ќе има од вторник до сабота, од 9 до 13 јануари, во Скопје поради официјална посета на делегација предводена...

ИНФО

Сообраќајниците околу Соборниот храм затворени од 10:30 часот

Сообраќајниците околу Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје утре од 10:30 часот ќе бидат затворени поради настан со кој ќе се одбележи...

ИНФО

ДНЕВЕН ИЗВЕШТАЈ: Казнети 140 возачи оти возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 140 возачи. Меѓу кои, за возење со брзина поголема од дозволената изречени се 19 мерки, седум санкции...

АКТУЕЛНО

Спасовски: Првпат ќе бидат ставени во функција возила пресретнувачи со цел зголемена безбедност во сообраќајот

Од денеска полицијата располага со две возила опремени со системот PolCam, внатрешен уред дизајниран за контрола и мониторирање на сообраќај и прекршоци на...

ИНФО

Поради монтирање семафори денес побавно ќе се вози по улицата Февруарски Поход

Екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ денес од 08:30 часот ќе започнат со монтажа на нови портални и конзолни семафорски столбови на...

ИНФО

Почитувајте ги сообраќајните знаци: Овие семафори нема да работат во недела

Од ЈП Улици и патишта информираат дека во недела на крстосницата булевар Водњанска со улица Васил Ѓоргов, екипи на ЈП “Улици и патишта”...

АКТУЕЛНО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 04. и 05.11. (сабота и недела) поради верскиот празник Задушница, Единицата за безбедност на...

ИНФО

Изречени 213 санкции за брзо возење

Во сообраќајна контрола вчера на територија на државата казнети се 213 возач за возење со брзина поголема од дозволената. Како што информира денеска...