пријави

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден  две лица биле каснати од улични кучиња во Скопје. На 19.02.2024 во 09:45 часот во Полициската станица Бит...

АКТУЕЛНО

Карпош доделува субвенции за санација на покриви на згради и замена на азбестни покриви на куќи

Општина Карпош започна акција за доделување на финансиска поддршка за поправка и санација на кровни покривачи на станбени згради за колективно домување и...

АКТУЕЛНО

Пријави за Арсовска и за повеќе општини на седницата на ДКСК

Пријави за градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, и за повеќе општини беа во фокусот на денешното продолжение на 99. седница на Државната...

АКТУЕЛНО

ЈКП Гази Баба: Пријави проблем на 075 239 918

Сите жители на општина Гази Баба можат да пријават проблем од доменот на настанати диви депонии, паднати дрвја и гранки, косење и одржување...

АКТУЕЛНО

Повик за субвенциониран студентски оброк, дневниот износ 140 денари

Министерството за образование и наука објави повик за  субвенциониран студентски оброк за академската 2023/2024 година, кој ќе биде со дневен износ од 140 денари. За...

АКТУЕЛНО

ЈАВЕН ПОВИК: Ќе се порибуваат реките и езерата во Скопје

Град  Скопје распиша јавен повик за прибирање пријави за доделување на финансиски средства за реализација на проектот „Порибување реки и езера во Скопје...

АКТУЕЛНО

ЗА НЕШТО ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН МЕСЕЦ: Дури 65 граѓани пријавиле дека биле каснати од улични кучиња

Нема ден во дневните билтени на Министерството за внатрешни работи да не се забележани помеѓу 3-5 пријави од скопјани дека се каснати од...

АКТУЕЛНО

Во еден ден приведени 5 деца оти на социјалните мрежи се заканувале на професори и соученици

За само неколку дена во скопската полиција биле приведени на разговор шест ученици од средно и основно училиште, затоа што преку социјалните мрежи...

АКТУЕЛНО

МОН отвори мејлови на кои учениците ќе можат да пријават врсничко насилство

Mинистерството за образование и наука (МОН) отвори адреса за пријавување насилство во училишта, prijavinasilstvo@mon.gov.mk, односно paraqitdhune@mon.gov.mk како централно место каде може да се...