последици

МАГАЗИН

Еве како да уживате во пивото, а да биде корисно за вашето здравје

Доколку го консумирате одговорно, добро е да знаете дека пивото содржи есенцијални хранливи материи како што се витамини, минерали и антиоксиданси. Сепак, прекумерното...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

Медицинските списанија предупредуваат на поголеми опасности од нуклеарното оружје

Околу 100 медицински списанија во светот, меѓу коишто и повеќе престижни гласила, денеска испратија повик за елиминација на нуклеарното оружје во светот. Меѓу...

АКТУЕЛНО

Градот не го чисти Бутел

Паднати дрвја, искривени и натежнати гранки, лисја… И денес, по вчерашното невреме, ова е сликата во поголемиот дел од местата во општина Бутел....

МОЕ ЗДРАВЈЕ

ШТО ЗНАЧАТ БРОЈКИТЕ НА УВ ИНДЕКСОТ КОИ ДЕНОВИВЕ ЌЕ БИДАТ И НАД 10: Колку е штетно за здравјето?

Познато е дека Сонцето емитира УВ зрачење, кое е особено штетно за кожата и од него сите треба да се заштитиме соодветно. Познато...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

МОЖЕ ДА БИДЕ МНОГУ ОПАСНО: Зошто прекумерното пиењето вода не е добро

Се препорачува да се пијат 8 до 10 чаши вода дневно, но пречекорувањето на оваа граница може да доведе до отекување на клетките...

МАГАЗИН

Смртните случаи и илјадници сериозни несакани ефекти поврзани со е-цигарите

Експертите предупредуваат дека овие случаи докажуваат дека вејп уредите не се безбедни и тврдат дека тоа е само врвот на ледениот брег. „Дејли...

МАГАЗИН

Какви штетни последици носи нарцисоидното родителство

Родителството понекогаш има негативно влијание врз менталното здравје на детето, а во повеќето такви случаи последиците се видливи дури и во зрелата возраст....