МВР

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 71 санкција, 12 мерки...

ИНФО

Секојдневно се пријавуваат лица каснати од улични кучиња

Три лица вчера биле каснати и повредени од улични кучиња во Скопје. Според билтенот на Министерството за внатрешни работи завчера во 12:25 часот...

АКТУЕЛНО

МВР: Фотографираните во „Пролет“ и „МТВ“ може да проверат на интернет дали им е готов пасошот

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека од денеска е ставена во функција, најавената можност, граѓаните на Скопје кои се фотографирале за нови...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 161 мерка за прекршоци од областа...

ИНФО

155 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (21.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје...

ИНФО

Во Скопје 171 сообраќајна казна за возачи, 18 биле под дејство на алкохол

Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје изречени се вкупно 171 меркa, соопшти денеска МВР....

АКТУЕЛНО

МВР: Ќе добиете СМС порака ако ви е готов пасошот

Од понеделник (19.02.2024) сите граѓани кои се фотографирале за пасош во објектот на МРТВ или во ПС Пролет ќе добиваат СМС порака откако...

АКТУЕЛНО

МВР: Пасошите и возачките дозволи со Република Македонија престануваат да важат од 13 февруари 2024 година

Од 00:00 часот на 13 февруари 2024 година престануваат да важат патните исправи и возачките дозволи со името Република Македонија и во важност...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денеска во Скопје

Во поширокото централно подрачје на Град Скопје денеска ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот. Како што информира Министерството за внатрешни работи, посебниот...

ИНФО

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска и утре (09.и 10.02.2024) поради најавената официјална посета на делегација предводена од претседателот на...