исплата

АКТУЕЛНО

Неделава започнува исплатата на парите за учениците од ранливи семејства

Во текот на неделава околу 100 илјади ученици ќе добијат финансиската помош од деветтиот пакет антикризни мерки. Во наредните 6 месеци 35.000 средношколци,...

АКТУЕЛНО

МЗШВ: Исплатени 211,6 милиони денари на 3.397 земјоделски стопанства

Агенцијата за финасиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ја реализираше исплатата за мерката за финансиска поддршка за остварено и продадено или складирано...

АКТУЕЛНО

Почна исплатата на поврат на ДДВ за третото тримесечје

Почна исплатата на повратот на ДДВ за третото тримесечје, соопшти вечерва директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска. На гостување во Националната...

АКТУЕЛНО

Советниците во Карпош и Град Скопје пет месеци работат без пари

На советниците во Советот на Град Скопје и во Советот на Општина Карпош веќе пет месеци не им се исплатени месечните паушали за...

ИНФО

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека од денеска почнува исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за септември. -Корисниците...

АКТУЕЛНО

Пензионерите пензиите ќе ги добиваат секој први во месецот

Министерство за труд и социјална политика ги известува пензионерите дека пензиите ќе продолжат да се исплаќаат редовно. Министерството известува дека со исплатата на...

ИНФО

Просечната нето-плата во јуни 36.527 денари

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јуни годинава изнесува 36.527 денари и во однос на јуни лани е зголемена за 14,6 проценти,...

АКТУЕЛНО

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец јули 2023...

ИНФО

Нормализиран железничкиот сообраќај, исплатена априлската плата

Железничкиот сообраќај во државава е нормализиран, откако денеска во 13 часот е исплатена платата за април во ЖРСМ Транспорт АД Скопје и е...

ИНФО

ПРОВЕРЕТЕ СИ ГИ СМЕТКИТЕ: Од утре започнува исплатата на МојДДВ, со зголемен износ

Од утре започнува исплатата на Мој ДДВ за првото тромесечје, сега со зголемен лимит од 2.100 денари. „Во текот на денешниот ден веќе...