жирафа

АКТУЕЛНО

Жирафата Флопи угинала како последица на малиген тумор на црниот дроб и метастази во белите дробови

По добиените официјални резултати од обдукцискиот протокол за угинувањето на жирафата Флопи, од ЗОО Скопје соопштија дека врз основа на патохистолошки наод, и...

АКТУЕЛНО

Итно да се истражи и соопшти од што вчера почина жирафата Флопи, реагираат Анима Mунди

По вчерашната вест дека угина и единствената жирафа во скопската Зоолошка градина, со рекција се огласија и од здружението за заштита на животни...

АКТУЕЛНО

НЕ ИЗДРЖА НИ ЕДЕН ДЕН БЕЗ РИСТЕ: Последната жирафа Флопи почина само неколку часа по смртта на негувателот

Флопи – последната жирафа во скопската Зоолошка градина, според засега неофицијални извори, угина денеска, само неколку часа откако беше објавено дека почина Ристе...

ИНФО

По влошување на здравствена состојба, во Зоолошка угина жирафата Каспер

Во Зоолошката градина во Скопје, утрово угина жирафата Каспер. Од декември, минатата година, Каспер била во лоша здравствена состојба. Каспер е родена во...