Данела Арсовска

СКОПСКИ ВЕСТИ

Арсовска со навреди кон деканот на градежниот факултет: Тоа е оној кој од дома по пижами даваше дијагностика за мостот Беласица

Во интерјву за емисијата 360 степени градоначалничката на Скопје упати навреди кон деканот на градежниот факултет Горан Марковски кажувајќи дека тој е она...

АКТУЕЛНО

Нема да има нова фабрика во Ѓорче Петров, туку проширување на постојната, со многу помала развојна површина, вели Стојкоски

Апсолутно нема ниту една нова фабрика на постојната локација, туку е постоечката која има добиено многу помала развојна површина како што реков во...

АКТУЕЛНО

Арсовска најави кривични пријави за изгласаниот ДУП во Општина Ѓорче Петров

Без согласнот од Град Скопје, Советот на општина Ѓорче Петров викендов на седница изгласале измени на Деталниот урбанистички пан (ДУП) со кој се...

АКТУЕЛНО

Утре ќе нема јавен градски превоз во Скопје

Утре, 16 февруари, во Скопје нема да има градски автобуси бидејќи вработените не ја добиле јануарската плата, соопшти попладнето на 15 февруари претседателот...

АКТУЕЛНО

Арсовска продолжува да ги игнорира прашањата на советниците, цела година не може да се одржи седница

Денеска Советот на Град Скопје имаше уште еден неуспешен обид да одржи седница за советнички прашања, која повторно заврши само со утврдувањето на...

АКТУЕЛНО

Андоновска: Итна ревизија во ЈСП и ЈП „Паркови и зеленило“, Арсовска да се изјасни дали е „за“ или „против“

На денешната седница на Град Скопје, коалицијата „За обнова на Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, поднесе иницијатива во која побараа да се донесе заклучок...

АКТУЕЛНО

Пријави за Арсовска и за повеќе општини на седницата на ДКСК

Пријави за градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, и за повеќе општини беа во фокусот на денешното продолжение на 99. седница на Државната...

АКТУЕЛНО

Од утре градски превоз ќе има, изгласани се субвенциите за ЈСП

Од утре превозот на ЈСП ќе се нормализира. Со 25 гласови “ЗА“ советот на Град Скопје на повторената вондредна седница донесе одлука со...

АКТУЕЛНО

Арсовска: Вработен во Ѓорче Петров имал дива депонија, клиент била општината – канцероген отпад завршувал кај Лепенец

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска објави дека службите на Градот детектирале еколошка катастрофа на парцела од 4.000 метри квадратни приватен имот и...

АКТУЕЛНО

Финансиската полиција влегува во Град Скопје: Ќе го побараме повикот за украсување за кој зборува градоначалничката

Инспектори од Управата за финансиска полиција, денес, од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, ќе го побараат јавниот повик за новогодишното украсување што го...