Горан Герасимовски

СКОПСКИ ВЕСТИ

Герасимовски: Сајбер булингот е „злото“ на новото време, клучно е домашното воспитување

Сајбер булингот е „злото“ на новото време кое бара сериозен пристап од повеќе институции за да се намали и спречи, истакна денеска градоначалникот...

АКТУЕЛНО

Пофалница за младите балерини од „Булфрогс балет“ за освоеното прво место во Виена

На реноминарниот натпревар што се одржа во Виена, македонските балерини во јуниорска категорија триумфираа со изведба на фрагмент од балетот „Сон на летната...

АКТУЕЛНО

Поделени 150 пакети со храна на социјално загрозени семејства во Центар

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски подели 150 пакети со прехранбени продукти и хигиенски производи, наменети за социјално загрозени лица и семејства од...

АКТУЕЛНО

ГЕРАСИМОВСКИ: 75 решенија по 7.000 денари за семејствата со новороденче во Центар

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска додели 75 решенија за еднократна парична помош за новороденчиња во износ од 7.000 денари. „Ова се...

АКТУЕЛНО

Центар ќе добие нов парк и градинка

Изгласан e ДУП-oт за локалитетите Клинички центар и Геолошки завод, Градска четврт Ј 21. Во него се предвидува повеќе зеленило и паркови, од...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Завршени 70 отсто од изградбата на новата градинка „Пролет“

Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, и претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, направија увид во градежните работи на градинката „Пролет“. Станува збор за...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Рекордни резултати на инспекциските служби во општина Центар

Во изминативе 12 месеци општина Центар постигнала рекордни резултати на инспекциските служби каде се изречени 193 казни за нарушување на комуналниот ред, се...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Најсовремената градинка „Пролет“ го доби финалниот изглед

Градинката „Пролет“ го доби финалниот изглед. Денеска, градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски, направи увид го градежните работи на градинката, која треба да...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Го регулираме хаосот со подземните катови на Водно

Советниците на Општина Центар, на предлог на градоначалникот Герасимовски, донесоа одлука за одредување на височина на нулта плоча за градби кај терени во...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Новогодишни пакетчиња и убави желби за посреќна и повесела година

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во пресрет на новогодишните празници подели новогодишни пакетчиња за децата во Дневниот центар за целебрална парализа, децата...