Date

Апр 13 2023
Expired!

Time

7:00 pm - 8:00 pm

Cost

400.00ден

METALLICA: 72 SEASONS – GLOBAL PREMIERE

Придружи се на глобалното Металика семејство на 13 април и заедно преслушајте го новиот албум! Биди меѓу првите што ќе го слушнат новиот албум 72 Seasons, еден ден пред да биде официјално објавен – во кино сала со одличен сараунд систем на звук. 72 Seasons е долгоочекуваниот 12 албум на бендот Металика. Глобалната премиера на 72 Seasons во кино ќе има ексклузивни интервјуа со бендот и видео записи за секоја песна од албумот. Ќе има и неколку изненадувања кои нема да сакате да ги пропуштите!