More Info

Read More

Date

Мар 31 2023
Expired!

Time

8:00 pm - 9:00 pm

Cost

500.00ден

ФУНК ШУИ

4 години и неколку турнеи низ Европа и Балканот подоцна, особено ни е драго да Ви го најавиме нашиот самостоен КОНЦЕРТ дома, во Скопје, во Денсинг Сала МКЦ, кој е истовремено и промоција на нашиот трет АЛБУМ “Никогаш Пак”. Спремаме свеж концертен лик на Фанк Шуи во траење од најмалку час и половина во кој, покрај селекција од минати изданија, возбудени сме и за прв пат во целост да го отсвириме новиот албум.