Date

Апр 19 2023
Expired!

Time

8:00 pm - 9:00 pm

СЕЧИ!

Работите тргнуваат наопаку кога мала филмска екипа снима нискобуџетен зомби филм и истите се нападнати од вистински зомбија. Филмот е адаптација на култната јапонска зомби комедијата „One Cut of The Dead“ од Шиничиро Уеда.