More Info

Read More

Date

Апр 06 2023
Expired!

Time

8:00 pm - 9:00 pm

Cost

200.00ден

ПИЧ ПРИЧ

Нема пролет доколку не се случи Пич Прич, а освен што овој настан ја најавува пролетта, го најавува и единаесеттото издание на фестивалот за феминистичка култура и акција ПРВО ПА ЖЕНСКО!

Како и секоја година, Пич Прич се обидува да отвори простор за актуелните теми поврзани со положбата на жените во нашата земја и поширокиот регион, особено со оглед на неодамнешниот наплив на вести за кривични дела извршени врз жени во моменти кога поради сплет на околности се нашле сами со сторителот.

Концепт и авторство: Ана Василева и Румена Бужаровска
Продукција: Тиииит! Инк. – Скопје
Дизајн на постер: КОМА дизајн студи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *