More Info

Read More

Date

Апр 07 2023
Expired!

Time

10:00 pm - 11:00 pm

Cost

300.00ден

КЕСКО

Долгочекуваниот втор албум на Кеско, продуцент на електронска музика од Скопје. Албумот го покажува уникатниот начин на кој Кеско ги поврзува електронската, експерименталната, breakbeat и drum and base музиката.

Голема инсипирација се великаните како The Prodigy, Chemical brothers, транс и техно-музиката.

Настапот ке биде live и ќе биде исполнет со талентиран тим на уметници од повеќе сфери.
Подршка со свој ДЈ сет има од DJ Flooder и младиот продуцент Kronom.
Светлата и визуелниот дел од шоуто се препуштени на Мутер и артистот artist3dx, кој изведува посебни инсталации за настапот во живо. Младата умтеница Тања Кеско зазема дел од визеулното шоу со нејзините уметнички дела.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *