More Info

Read More

Date

Апр 08 2023
Expired!

Time

8:00 pm - 9:00 pm

Cost

4.00ден

КЕНДИ ДУЛФЕР

Задоволство ни е да ви најавиме вистински фуриозен спектакл со маестралната џез – фанк саксофонистка Candy Dulfer на 8ми април во Македонската Филхармонија! А… доказ дека концертот ќе биде навистина фуриозен е фактот што Candy Dulfer ќе биде придружувана од вкупно 9 врвни музичари на сцената на Македонската Филхармонија!