ИНФО

ИНФО

Времето денес

Времето денес ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а на високите планини ќе врне слаб снег. Ќе дува...

ИНФО

Жените возачи денес ќе ги разубават скопските улици

Појдовна точка е Спортскиот центар „Борис Трајковски“, а заинтересираните треба да бидат на локацијата во 9 часот наутро, кога почнува административната проверка и...

ИНФО

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Намалена видливост на патиштата поради појава на магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 25 – 50м. има на...

ИНФО

Илинден реконструира пешачка патека

Започна реконструкцијата на пешачката патека на улица „2“ во населба Илинден во должина од 620 метри и широчина од 1,5 метри. По увид...

ИНФО

Нов парк во Аеродром

Аеродром е прва општина која избриша маркички за изградба на згради, а на тоа место наскоро започнува изградбата на нов, модерен парк на...

ИНФО

Водовод ги чистеше шахтите и сливниците

Во текот на изминатите неколку дена, во согласност со состојбите на терен и најавите за дожд, екипите на ЈП Водовод и канализација спроведоа...

ИНФО

Карпош и Сопиште денеска дел од денот без струја

ЕВН Македонија известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа денеска, без струја ќе останат: Од 08:30 до 14:30 часот, корисниците од...

ИНФО

Без вода денес МНР и околните објекти

Прекинато водоснабдување ќе имаат објектите на МНР, А1 и објектот во кој е сместена Финансиска полиција. Како што соопшти ЈП Водовод и канализација...

ИНФО

Времето денес

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец....

ИНФО

Како се станува волонтер во Црвен Крст

Доколку сакате да станете дел од големото хумано семјство на Црвен крст потребно е да ја пополните  пријавата која може да ја најдете...