3390 Articles51 Comments
ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Ракот напредува на работа, Овенот планира заедничка иднина со саканата личност

Оваа недела ни носи две важни промени и важни настани. На самиот почеток на неделата ќе имаме транзиција на Меркур во стабилниот знак...

ИНФО

ПОЧЕТОК НА НЕДЕЛАТА БЕЗ СТРУЈА: Овие улици денес нема да имаат електрична енергија

Во периодот од 09 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од с.Зелениково на улица 5 и улица 2. Дел од с.Шишево...

ИНФО

Се реисцртуваат пешачките премини во Пролет

Денес службата за бележење на хоризонтална сигнализација на ЈП Паркинзи на Општина Центар, изврши обновување на сигнализацијата на улицата „Мирче Ацев“ во сектор...

ИНФО

Маскенбал во Ѓорче Петров

Преубави и уникатни маски денеска можеа да се видат во Ѓорче Петров. На настанот имаше и ликовна секција која ги црташе најубавите маски,...

ИНФО

РЕД СОНЦЕ, РЕД ДОЖД: Каква е прогнозата за престојниот викенд

Според најавите од метеоролозите, временската прогноза за викендот пред нас е променлива. Првиот ден од викендот не очекува засилен ветер, а во попладневните...

ИНФО

Маскенбал во Бутел

Во петок ќе се организира маскенбал за најмладите во паркот пред Општина Бутел. Априлијадата ќе започне во 10:30 часот, а присутните ќе можат...

ИНФО

Нови дрва на Видое Смилевски Бато

На булеварот Видое Смилевски Бато денеска беа засадени нови садници од видот хамаципарис елводи.

ИНФО

Бесплатно паркирање повеќе за лица со попреченост на сите градски паркинзи

Лицата со попреченост независно од местото каде живеат ќе добијат право за повластено користење на јавните паркиралишта на ЈП Градски паркинг. Советот на...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

САМО 11 МИНУТИ НА ДЕН: Точно толку е потребно за да спречите прерана смрт

Еден од десет предвремени смртни случаи може да се спречи ако луѓето вежбаат 75 минути неделно или 11 минути на ден. Резултатите се...

ИНФО

Карпош ќе дели субвенции за поправка на постоечките и поставување на нови лифтови

Општина Карпош ќе дели субвеции за поправање на постоечките и поставување на нови лифтови на станбените згради на своја територија. Висината на субвенцијата...