2987 Articles7 Comments
ИНФО

КАРПОШ: Велигденски пакети за социјално ранливите семејства

Во пресрет на Велигденските празници во организација на Одделението за детска, здравствена и социјална заштита при Општина Карпош, се одржа триесеттата по ред...

АКТУЕЛНО

ПРОВЕРКА ВО ЦИВИЛ: Зошто контролорите во автобусите не носат униформи?

Заедно со гужвите и преоптовареноста на речиси сите автобуски линии, особено во ‘шпиц’ периодите – наутро и напладне по враќање од работа и...

ИНФО

Неделна временска прогноза

Денес времето ќе биде умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Температура ќе се движи од 6 до 16 степени....

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Следната недела ќе имате тенденција да ги идеализирате другите, па затоа можете да се заљубите во секого, без разлика дали таа личност...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Погледнете каде денес ќе нема струја

Денеска од 08:30 до 12 часот без струја ќе останат жителите на ул. 15 ти Корпус, а од 08:30 до 15 часот без...

ИНФО

Бутел ќе дели пари на спортисти и спортски клубови

Општина Бутел денес објави јавен повик за доделување финансиска помош за спортисти и спортски клубови. Можноста за аплицирање ќе трае до 31 мај...

СКОПСКИ ВЕСТИ

ПРОСЛАВА ВО ЗОО: Среќен прв роденден Буби

Денеска со голема радост скопската Зоолошка градина го прослави првиот роденден на Џамал или како што неговите зоонегуватели нагалено го нарекуваат Буби. Џамал...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 17 АПРИЛ!

Влегувањето на Венера во Близнаците на 11 април ни носи интересен период кога е љубовта во прашање, а тоа најмногу ќе им одговара...

ИНФО

Казнети 130 возачи во Скопје, 72 за брзо возење

Вчера во Скопје изречени се вкупно 130 казни во сообраќајот и тоа за возење повеќе од дозволената брзина се изречени 72 санкции, 10...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Од Управата за хидрометеоролошки работи известуваат дека денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег на планините. Ќе...