2261 Articles5 Comments
ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Погледнете каде денес ќе нема струја

Денеска од 08:30 до 12 часот без струја ќе останат жителите на ул. 15 ти Корпус, а од 08:30 до 15 часот без...

ИНФО

Бутел ќе дели пари на спортисти и спортски клубови

Општина Бутел денес објави јавен повик за доделување финансиска помош за спортисти и спортски клубови. Можноста за аплицирање ќе трае до 31 мај...

СКОПСКИ ВЕСТИ

ПРОСЛАВА ВО ЗОО: Среќен прв роденден Буби

Денеска со голема радост скопската Зоолошка градина го прослави првиот роденден на Џамал или како што неговите зоонегуватели нагалено го нарекуваат Буби. Џамал...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 10 ДО 17 АПРИЛ!

Влегувањето на Венера во Близнаците на 11 април ни носи интересен период кога е љубовта во прашање, а тоа најмногу ќе им одговара...

ИНФО

Казнети 130 возачи во Скопје, 72 за брзо возење

Вчера во Скопје изречени се вкупно 130 казни во сообраќајот и тоа за возење повеќе од дозволената брзина се изречени 72 санкции, 10...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС

Од Управата за хидрометеоролошки работи известуваат дека денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег на планините. Ќе...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НА КОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК МУ ОДИ НАЈЛЕСНО РАЗГОВОРОТ

Зборувањето секогаш се смета за суштинска особина на човекот. Нека биде во професионални или лични средини. Тоа е затоа што тоа е начин...

ИНФО

Детска ликовна работилница во ЗОО

Денес, со почеток во 11:00 часот во Зоолошката градина во Скопје ќе се одржи детска ликовна работилница. Секој учесник на работилницата ќе добие...

ИНФО

СКОПСКА ВИКЕНД ПРОГНОЗА

Времето според метеоролозите денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од...

ИНФО

Понеделник неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, понеделник (10 април), вториот ден на Велигден, е неработен ден...