Archive main grid

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

ИНФО

Карпош ќе набави чистач за отпад со 0 загадување

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска потпиша договор со Бирото за регионален развој за набавка на две машини со висока технологија...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

ОТСТРАНЕТЕ ГО ЗАМОРОТ: Забрзана циркулација и одморени нозе за 20 минути

Вежбањето по напорен ден или, уште полошо, на жештина едвај некому му годи. Ако не можете да се натерате да започнете со тренинзи,...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

КАКО ДА СПРЕЧИТЕ ПРЕЈАДУВАЊЕ: Клучот е во внесот на јаглехидрати

Нутриционистката Нада Фогт истакнува дека не треба да бегате од јаглехидратите, бидејќи тие ви даваат енергија. Кога станува збор за исхраната, се покажа...

АКТУЕЛНО

ПЕТИЦИЈА ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ПОЛИКЛИНИКА ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Само 18 отсто од мајките и бебињата биле посетени од патронажна сестра

Граѓаните од Шуто Оризари потпишуваат петиција за добивање на поликлиника која ќе работи и ќе пружа здравствени услуги како што е законски утврдено,...

АКТУЕЛНО

АЕРОДРОМ: Со интонирање на македонската химна, секој понеделник ќе започнува наставата во училиштата

Наставата во основните училиштa во Аеродром отсега секој понеделник ќе започнува со интонирање на македонската химна. – Станува збор за иницијатива преку која...

ИНФО

Малку дожд и многу хаос низ Скопје: Избегнувајте ги овие улици

Доколку сте во можност, избегнувајте го потегот од Железничка станица до Мавровка и од Мавровка до Влада оти е целосно е блокиран од...

АКТУЕЛНО

Избран концепт за хумано домување наместо бетонизација на Расадник

Два од вкупно пет пристигнати труда, освоија еднаков максимален број на поени и рамноправно го поделија првото место, како најдобар одговор на барањето...

АКТУЕЛНО

Игор Џамбазов и Општина Центар ќе го слават роденденот на маестро Џамбазов со забавна музика во Дебар Маало

Оваа сабота (3 февруари) од 12 часот, на денот кога е роден маестро Александар Џамбазов, неговиот син, актерот Игор Џамбазов и Општина Центар...

КУЛТУРА

„Мал формат“ – изложба на студентски дела на хартија

Со Сули Ан во Скопската турска чаршија во четврток (21.12) од 18 часот ќе биде отворена изложбата „Мал формат“ на студенти на Факултетот...