Archive list

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

ИНФО

Променливо облачно, во текот на денот и дожд

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со услови за локален краткотраен дожд и појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намали и...

РИТАМ НА ГРАДОТ

ЗАНАЕТОТ НИКОГАШ НЕ ТЕ ОСТАВА, АКО НЕМА ДА ВРНЕ, ИМА ДА КАПЕ: Хембој – најстарата бојаџиска работилница

Во скопската чаршија на адреса „Дебарска“ бр. 3а постои еден дуќан уште од предземјотресно Скопје. Во дуќанот се негува бојаџискиот занает односно бојадисување...

АКТУЕЛНО

Прекинат железничкиот сообраќај, работниците си ја бараат априлската плата

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај во државава од изутринава е во прекин откако вработените во РЕ одржување – работилница во подружницата влеча на...

ИНФО

Неколку скопски населби денес без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро...

АКТУЕЛНО

ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА ЗА БРЗАТА ПОМОШ: Предупредуваат на што особено треба да се внимава

За цела Македонија моментално е на сила портокалово предупредување, а од Управата за хидрометеоролошки работи постојано ги алармираат граѓаните на топлотниот бран. Издадени...

ИНФО

Се чисти кејот на реката Вардар

Започна генерално чистење на кејот на реката Вардар од страна на екипите на ЈП Комунална хигиена. Изминатиот викенд се чистеше потегот од Камениот...