Archive classic

Phasellus tellus tellus, imperdiet ut imperdiet eu, iaculis a sem Donec vehicula luctus nunc in laoreet

ИНФО

Дел од Карпош без вода

Денес без вода ќе останат корисниците на улица  Ванчо Мицков бб во близина на „Реплек“ во општина Карпош. Водоснабдувањето, како  што информираат...

ИНФО

Посебен сообраќаен режим во Сарај

Денес во текот на претпладневните часови ќе има посебен сообраќаен режим на автопатот А2, клучка за Сарај и на улицата „Љубин“ во...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува...

АКТУЕЛНО

ШТРАЈКОТ ПРОДОЛЖУВА: Државниот испитен центар бара МОН да ја помести државната матура

Од Синдикалната организација на Државниот испитен центар (ДИЦ), кој веќе две недели е во генерален штрајк со барање за зголемување на платите,...

ИНФО

Меѓународен мастерс семинар за хирурзи – трауматолози и ортопеди во Скопје

По шести пат во државава, денеска и утре ќе се одржи меѓународен мастерс семинар за хирурзи – трауматолози и ортопеди според програмата...