ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 15 до 22 април

Доаѓа сезоната на Бикови (19 април) со влегувањето на Сонцето во овој земјен знак, па Биковите, Јарците и Девиците ќе го почувствуваат враќањето на движечката енергија што им недостигаше. Сè уште го чувствуваме ефектот на затемнувањето на Сонцето, кое беше во Овен, а со ефектот на ретроградниот Меркур, многу е важно да не се носат одлуки во афект, како и да се размислува при потпишување важни договори. Венера е во Овен, па носи повеќе флертување, како и можност за брзо заљубување.

ОВЕН

Работа – Сезоната на вашиот знак не ги исполнува вашите очекувања поради влијанието на ретроградниот Меркур. Многу е опасно да потпишете нешто набрзина, како и да размислувате за промена на работното место што може да се покаже како погрешно. Имате многу тајни непријатели во наредниот период. Финансиите ќе бидат стабилни.

Љубов – Венера во вашиот знак ја нагласува страста, малите подароци, но и новите контакти. Во добар период сте да започнете нова романса од страст. Вие сте еден од најхаризматичните знаци на Зодијакот во овој период.

Здравје – Добро.

БИК

Работа – Венера на полето на тајните укажува дека на работа сè ви е потешко отколку што е. Ретроградниот Меркур негативно влијае на вашите финансии, па можни се непредвидени трошоци. Сонцето, Меркур и Венера во дванаесеттата куќа ве предупредуваат дека ништо не е како што изгледа.

Љубов – Венера во Овен ви носи тајна, страсна љубов. Затворени сте на емоции, но овој период, сте подготвени за нови предизвици. Можно е да одите на таен состанок за кој нема да сакате никој да знае.

Здравје – Главоболки.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Меркур ретрограден ве удри од сите страни, па многу проблеми решавате одеднаш. Не е време да држите лутина на работа, бидејќи сè оди на непредвидливи начини. Сакате да смените компанија или работно место, но тоа во моментов не е изводливо.

Љубов – Венера во Овен ви носи трансформација на пријателскиот однос во романса. Тоа може да се случи брзо, преку ноќ. Овенот ќе ви биде привлечен, но и Бикот.

Здравје – Лошо.

РАК

Работа – На работа чувствувате голем притисок – од вас се бара брзо да реагирате, а ви претстои многу работа. Роковите се одложуваат поради несовесните соработници, па ќе ви биде многу тешко да исполните се што треба да постигнете.

Љубов – Венера во Овен ви носи неочекуван флерт на работа. Тој е некој кој е амбициозен и упорен, па ќе ве шармира. Сепак, поради проблеми на работа, ги запоставивте чувствата.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Сонцето влегува во Бик, па затоа треба да се подготвите за подинамичен период на работа. Ќе имате можност да водите конкретен проект или да ја промените позицијата во кариерата на повисока. Сепак, нема да помине без одговорност која ќе ве измори. Нагласеното деветто поле искористете го за соработка со странска компанија. Поради ретроградниот Меркур не треба да се надевате на некаков финансиски напредок до крајот на неделата.

Љубов – Сонцето во Бик заедно со Уран ви носи средба преку работа. Тоа е некој кој е успешен, но не ги покажува своите чувства. Доколку сте во брак, дефинитивно ви е потребна промена на средината, но и да не го оптоварувате партнерот со деловните проблеми.

Здравје – Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа – Марс во Риби и ретроградниот Меркур ви носат нестабилна недела во која нема да можете да се организирате. Повеќе би сакале да се скарате со вашите соработници, но не сте сигурни кој е вистинскиот потег. Сонцето во Бик ви носи враќање на виталната енергија во средината на неделата и можност за патување.

Љубов – Нептун во ист знак со Сатурн и Марс ви носи љубовен тест. За жал, во овој период „паѓаат маските“, па морате да ги погледнете луѓето што ги сакате во сурова реалност. Поради ова, можни се разочарувања во емотивна смисла.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Работа – Венера во Овен ви носи отворени конфронтации на работа, бидејќи бурно реагирате на се што ви се случува. Најголем проблем ќе биде трпението кое ќе ви недостасува во овој период. Марс, Сатурн и Нептун во Риби ви носат разочарување на работното место, па ќе урнете нереална слика за одредени соработници.

Љубов – Имате големи амбиции кога е љубовта во прашање. Исто така, интересно е што веќе неколку недели имате тајна љубов на работа. Ова е некој кој е затворен и не зборува многу за себе, а тоа ќе ви биде предизвик во емотивна смисла.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи многу работа, но и нови понуди кои можат да бидат примамливи. Ќе добиете можност за подинамична работа, во која ќе уживате во овој период. Она на што треба да обрнете внимание се големите ветувања кои лесно можат да „паднат во вода“.

Љубов – Венера во Овен ви носи флерт на работа. Тоа е нешто што ќе биде ненадејно и ненајавено, па ќе ви биде интересно. Некој брзо ќе се обиде да ве освои и тоа ќе биде нов момент за вас. Доколку сте слободни, Овенот ќе ви биде привлечен.

Здравје – Променете ја исхраната и движете се повеќе.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Поради Венера во Овен, на работа сте претприемнички, но треба да внимавате да не реагирате импулсивно. Ве очекуваат ненадејни кривини, па нема да можете да планирате многу. Не е добро време за инвестирање во недвижен имот.

Љубов – Истакната петта куќа ви носи многу можности за љубов. Ќе запознаете личност која ќе ве изненади со својот предлог. Исто така, поради ретроградниот Меркур, можете да очекувате повик од минатото. Венера во Овен може да ви донесе брзо заљубување.

Здравје – подобро.

ЈАРЕЦ

Работа – Во наредните денови ќе бидете сведоци на нејасна комуникација и луди барања од луѓето околу вас. Затоа треба да внимавате што ветувате. Не е добар период за започнување независен бизнис. Ќе имате потешкотии во комуникацијата со Рибите, а Овенот лесно може да ви ја „засади ногата“ на работното место.

Љубов – Позицијата на планетите не е одлична, па окупирани сте со разни обврски, а емоциите не ви паѓаат на памет. Поради ова, може да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Во наредните денови ќе има многу преписки, но малку конкретни договори.

Здравје – Послабо.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се обидувате да направите подобра зделка за пари, но се доцни. Комуникацијата ќе биде клучна во наредните денови, но поради ретроградниот Меркур, многу се одложува. Ве очекуваат повеќе можности за пократко патување. Ќе ви одговара соработката со Овен.

Љубов – Влезете во фаза кога сакате да се претплатите преку разни апликации, но и да остварувате нови контакти. Поради ова, ќе најдете возбуда во новите технологии, бидејќи ќе ви биде примамливо да стекнете нови познанства преку Интернет. Ќе има флерт околу пораките.

Здравје – Добро.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...