КУЛТУРА

ГЕРАСИМОВСКИ: Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на општината

“Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на Општина Центар. Голема чест и задоволство е што со нашата поддршка излезе од печат книгата на оваа млада авторка. На промоцијата имавме можност да слушнеме повеќе за овој возбудлив роман за љубовта, мистеријата, семејството, пријателството”, посочуваат од општина Центар.

Одлично четиво што верувам дека ќе најде место во секој дом. Општина Центар и натаму ќе биде партнер на сите млади креативци кои со своите дела го збогатуваат културниот и уметнички живот.
Читајте македонски автори и македонски дела.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

КУЛТУРА

Разни поетски настани, домашни и странски учесници на годинешниот „Скопски поетски фестивал“

Младинскиот културен центар ‒ Скопје (кино „Фросина“), градската библиотека „Браќа Миладиновци“ ‒...

КУЛТУРА

Трибина на тема „Големи приказни од мали земји“, средба со писателката Зејнеп Севде

Богата програма од дури осум настани во Младинскиот културен центар најавува 6....

КУЛТУРА

„Литера 2024“: Книгите, приказните, уметноста ги носат децата на магични патувања

Литературата и илустрацијата имаат специјално место во срцата на децата. Низ книги,...

КУЛТУРА

Изложба ”Професори и студенти” во МКЦ

На 14 јуни во Младинскиот Култирен центар ќе се отвори изложбата со...