АКТУЕЛНО

(ФОТО) Дечињата од градинките и училиштата во Центар го одбележаа 1. Април

Денес во прекрасна атмосфера со многу дечиња во општина Центар се одбележа Денот на шегата – 1. април.
„Нивните маски секогаш предизвикуваат воодушевувања. Ви благодарам за убавиот ден и имајте среќен ден на шегите“, посочи градоначалникот Горан Герасимовски. Во продолжение следи галерија.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Најискрената публика уживаше во младинската театарска претстава „Како ќе го делиме мачорот“

Учениците од Општина Центар го посетија „Тетарот за деца и младинци“-Скопје, со...

АКТУЕЛНО

„Скриени дела и спомени – откривање“ – арт инсталацијата на студентите од ФЛУ Скопје

„Скриени дела и спомени – откривање“ е насловот на арт инсталацијата на...

АКТУЕЛНО

Општина Центар со 17 Еразмус Плус проекти во изминативе пет години

Градоначалникот Горан Герасимовски заедно со Бојан Маричиќ, заменик претседателот на Владата задолжен...

АКТУЕЛНО

Јавен повик за средношколци за учество во проектот Театарот ги обединува младите TRY

Програмата TRY (Театарот ги обединува младите) е меѓународен проект ко – финансиран...