ИНФО

Не може да се плати во дел на автобусите на ЈСП поради надградба на системот

Валидаторите за наплата во автобусите на ЈСП не работат во дел од возилата, поради што граѓаните не можат да платат билет. Исто така не може да се користи и картичката „Скопска“, ниту со мобилен телефон.

Од ЈСП истакнуваат дека се надградува системот, и поради тоа некои валидатори не работат.

„Надградба се врши изминатите денови и поради тоа има технички проблеми кај одреден број корисници при плаќање со мобилен телефон или со мобилната апликација „Скопска“. сите кои констатирале пропуст или сметаат дека се оштетени, да пријават на apskopska@jsp.com.mk“, велат од ЈСП „Скопје“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...