ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари кои гостите ќе ги платат, ќе ги донира за лекувањето на Леонид.

Хелиум Кафе се приклучува за помош на Леонид!

– Секое купено еспресо ќе биде 100 денари и ќе биде донирано за Леонид! Побарајте ја кутијата за донации и таму ставете ги вашите 100 денари за еспресо а доколку сте во можност, и повеќе. Средствата ќе бидат донирани на жиро сметката на Леонид во понеделник, се вели во објавата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...