ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Најточниот неделен хороскоп од 12. до 19. февруари

Меркур, Плутон, Марс и Венера ќе бидат во Водолија во наредната недела, па нè очекува период на голем пресврт. Оваа планетарна положба ќе има влијание на сите хороскопски знаци, особено на Водолија, Близнаци и Вага. Многу астролози за вториот дел од февруари нагласуваат дека следуваат судбоносни промени кои ќе се почувствуваат во сите области од животот.

ОВЕН

Работа – Влегувањето на Марс во Водолија на 13 февруари ви носи големо олеснување и излез од кризниот период на работа. Имате големи шанси да ги остварите вашите очекувања врз основа на влијателни пријатели. На финансиски план влегувате во подобар период кој ќе ви донесе добра заработка.

Љубов – Венера го менува знакот и влегува во Водолија каде поволно делува пријателството да се претвори во љубовна врска. Ова е причината зошто лесно можете да се заљубите во пријател. Во секој случај, многу подобар период за љубов и нови познанства.

Здравје – Подобрување.

БИК

Работа – Венера и Марс во Водолија ви носат големи промени на работното место, без најава, ненадејно. Можете да очекувате дека ситуацијата ќе оди во сосема поинаква насока од онаа што сте ја планирале. Многу припадници на вашиот знак ќе ги сменат позициите во кариерата, па дури и компаниите.

Љубов – Венера во Водолија ви носи љубов преку работа. Некој со кој соработувате и е многу необичен ќе почне да ви е на ум цело време. Ќе ви се допаднат луѓе кои се оригинални, па дури и сосема различни од вас. Ќе ги измешате деловниот и приватниот живот.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Меркур во Водолија ви носи оригинален пристап кон работата, па ќе внесете вести кои можат да ја променат иднината во професионална смисла. Нагласената деветта куќа ви носи можност за долги патувања, но и можност да добиете поволни законски решенија.

Љубов – Вие сте во сосема поинаква фаза од партнерот. Подготвени сте за промени, патувања и кршење на правилата, па дури и во љубов. Сепак, саканата личност се уште се придржува до застарени принципи, поради што ќе имате недоразбирања. Можно е запознавање со Водолија.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Планетите во осмата куќа ви носат поволен период за спонзорства, како и за решавање на наследните прашања. Од 13-ти февруари ќе почувствувате големо олеснување бидејќи на работното место ќе престанете да го чувствувате притисокот кој ве оптоварил. Ве очекува соработка со Водолиите, но и со луѓе чија задача ќе биде да внесуваат иновации на вашето работно место.

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи засилени страсти и привлечност. Ќе запознаете разведена личност која ќе ви го привлече вниманието. Сатурн во Риби е добар за подобрување на брачната ситуација преку нов тип на искуство, да речеме долго патување или промена на погледот на светот.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Марс, Сонцето, Меркур и Плутон во Водолија ви носат големи промени во сите области, особено ако имате деловен партнер на работа. Можно е да дојде до промена во начинот на соработка или пак целосно да се промени личноста со која соработувате со години.

Љубов – Ќе имате многу познанства и многу луѓе ќе ви остават впечаток, но не сте во фаза кога сте подготвени за емотивна посветеност. Ако сте во брак, ќе сакате да имате повеќе слобода. Ќе ви биде тешко да ги разберете проблемите на партнерот на работа.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Водолија укажува дека сте преоптоварени со работа во овој период. Ќе имате повеќе да направите отколку што имате време да постигнете. Сепак, ќе ви се допадне брзото темпо на работното место бидејќи треба да се подготвите за големи промени во начинот на кој работите досега.

Љубов – Венера во Водолија ви носи запознавање преку работа. Станува збор за некој кој е оригинален и можно е да има лесно флертување преку деловните контакти. Генерално, вашата работа ќе биде центар на настаните во наредниот период.

Здравје – Чувствително.

ВАГА

Работа – Венера во Водолија ви носи излив на креативност на работа, па можете да очекувате да работите на проект кој ќе ви донесе поголемо задоволство. Нагласената петта куќа е одлична за сите Ваги кои се занимаваат со некоја уметност или гостопримство. Ќе бидете оригинални и иницијатори за многу новитети на работното место.

Љубов – Во период сте кога лесно можете да се заљубите! Ќе имате судбоносна средба која може да ви го промени животот. Нагласената петта куќа носи можност да се прошири семејството на зафатените Ваги. Ако мислевте дека јануари е монотон во љубовта, знајте дека февруари навистина ќе ве изненади.

Здравје – Подобрување од 13 февруари.

СКОРПИЈА

Работа – Влегувањето на Марс во Водолија ви носи големи проблеми. Ќе имате чести дискусии со колегите бидејќи нема да можете да се прилагодите на новите околности. Дури и кога сте сигурни дека сте го предизвикале проблемот, ќе одбиете да ги признаете своите грешки. Ќе имате силен нагон за промена на работата.

Љубов – Венера влегува во Водолија, па почнуваат големи компликации. Партнерот ќе сака да има поголема слобода во врската, а тоа ќе ви пречи. Можно е да запознаете личност која е сосема поинаква од вас, а сепак привлечна. Ќе имате и кратка афера заснована на голема привлечност.

Здравје – Лошо.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Многу планети во вашата трета куќа укажува на тоа дека сте влегле во период кога ќе има нови деловни преговори. Имате шанса да завршите важна документација, но и да се изборите за договор кој ќе ви значи во иднина. Комуникацијата ќе биде клучна, а вие треба да се трудите да бидете мудри во разговорите. Можно е пократко патување.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи зголемена кореспонденција со личноста која ви се допаѓа. Некој ќе ве опсипува со убави зборови и ќе ве израдува што излегувате од монотониот период кога е љубовта во прашање. Ќе има многу текстуално флертување! Можност за пократко патување со личноста која ви се допаѓа.

Здравје – Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласеното второ поле покажува дека сте во многу поволен период за пари. Ќе имате можност да заработите дополнителни пари или да добиете покачување. Планетите работат за вас кога се парите во прашање, па затоа треба да го искористите максимумот од нив.

Љубов – Венера го напушта вашиот знак, па фокусот го префрлате на финансиите и работата. Сепак, не треба толку да калкулирате кога се во прашање емоциите. Можно е да запознаете личност која е успешна, но оригинална на специфичен начин.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Влегувањето на Марс во вашиот знак се придружува на другите планети во истиот знак, па затоа треба да очекувате големи промени. Ако мислевте дека ништо нема да се случи во 2024 година, следната недела носи промена. Одлуките што ќе ги донесете силно ќе влијаат на вашата иднина.

Љубов – Венера влегува во вашиот знак и носи можност за нова романса. Лесно ќе се заљубите во некој кој ве опсипува со внимание. Ве очекува возбудлив период на емотивен план.

Здравје – Стабилно.

РИБА

Работа – Група планети во дванаесеттата куќа ви носи тајни преговори, но и потенцијални малверзации на работното место. Многу работи се случуваат зад твојот грб. Бидете внимателни со довербата, за некој да не ве измами. Одличен период за работа во затворени организации или во странство.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи тајна љубов. Вешто ги криете чувствата кон млад човек за кој потајно размислувате. Можете исто така да го насочите вниманието кон некој кој е емотивно зафатен. Пазете се од афери или врски каде што можете да бидете трета страна.

Здравје – Психосоматски заболувања.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 2 март

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Месечината влезе во Бик

Месечината, најбрзо подвижната планета, моментално се наоѓа во Бик, што позитивно влијае...