ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Кој денес ќе остане без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку општини во Скопје, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа денес ќе останат без електрична енергија. 

По добиеното известување од ЕВН ги известува граѓаните дека, поради  технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денес без електрична енергија ќе останат:

Од 08 до 15 часот, корисниците од ул. Мирослав Крлежа и делови од улиците: Никола Тримпаре, Дебарца, Коста Кирков, Борка Талевски и  бул. Св. Климент Охридски.  (Општина Центар)

Од 08:30 до 09:30 часот, корисниците од улиците: Индира Ганди, Хаџи Јован Шишов и Тиквешка.  (Општина Шуто Оризари)

Од 08:30 до 11:30 часот, корисниците од улиците: Ташко Караџа и Бапчор.  (Општина Гази Баба)

Од 10 до 12 часот, корисниците од с. Крушопек.  (Општина Сарај)

Од 10 до 14 часот, корисниците од  дел од ул. Драчевска.  (Општина Кисела Вода)

Од 12 до 15 часот, корисниците од   ул. Фрањо Клуз  бр. 7.  (Општина Аеродром)

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...