ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ денес ќе биде бесплатно. Како што информираат од претпријатието, редовна наплата ќе се врши на зонското паркиралиште на Водно, во катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“, како и на јавните паркиралишта Кочо Рацин, Треска, Градска Болница, Нова Македонија, АМСМ, Народен фронт и на паркингот во Клинички центар.

Поради денешниот државен празник, паркиралиштата во надлежност на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ќе бидат бесплатни за сите граѓани.
Од ПОЦ соопштија дека редовната наплата за паркирање ќе продолжи во сабота со вообичаено работно време.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...