ИНФО

Училиштата и градинките во Кисела Вода добија ТПЕ-ракавици

Општина Кисела Вода доби донација ТПЕ-ракавици за основните училишта и за градинките на нејзина територија. Донацијата е од компанијата „Wurth Македонија“.

– Преку оваа донација се унапредуваат нивото на хигиена и безбедноста во средини каде што учат нашите ученици – истакна градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во...

ИНФО

Нови клупи, зимзелени дрва и лед осветлување во паркот во Радишани

Oпштина Бутел изврши реконструкција на паркот во ТЦ Радишани. „По 25 години...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 249 возачи, 71 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 249 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...