ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН
Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата е многу поволен за нови соработки, на крајот на неделата повлечете ја кочницата. Во спротивно, нема да можете да постигнете сè сами. На љубовно поле, слободните Овни запознаваат некого на состанок или на некој настан, додека на зафатените им треба повеќе внимание и мир. Обидете се да направите компромис со партнерот!

БИК
Премногу се наметнавте во последниот период. Вашето тело бара повеќе одмор. Време е да ги поставите вашите приоритети и, ако е можно, да организирате мини-патување на крајот на неделата. Партнерот ви е голема поддршка, не ги кријте вашите проблеми од него. Зафатените Бикови во средината на неделата запознаваат интересна личност од спротивниот пол. Проверете ја крвната слика!

БЛИЗНАЦИ
Почетокот на неделата е напорен, ќе имате многу работа, навреме организирајте ги приватните обврски. Обидете се да не им ветувате на луѓето работи што не можете да ги исполните. Во љубовта наидувате на несогласувања. Бидете свесни дека не сте сами во оваа врска. Договорот ја гради куќата. Слободните Близнаци имаат повеќе опции. Изберете го оној кој најмногу ви се допаѓа.

РАК
Ќе имате полни раце работа оваа недела. Организирајте се на време, распоредете ги обврските и наполнете се со позитивна енергија, ќе ви треба. Партнерот ви замерува што го запоставувате. Слободните Ракови запознаваат поинтересни луѓе во петок и сабота. Од вас ќе зависи дали сакате нешто посериозно или не. Можни се болки во ‘рбетот и долниот дел на грбот. Облечете се потопло!

ЛАВ
Работа, работа и само работа! Оваа недела е за сите подеми и падови. Ќе можете да донесувате важни одлуки, паметно да ги избирате контактите. Во љубовта можни се помалку промени. Не дозволувате никој да ви се меша во работата, па ни на партнерот. Обидете се да не претерувате со зборови. Слободните Лавови уживаат во вниманието каде и да се појават. Обратете внимание на респираторните органи. Владее настинката!

ДЕВИЦА
На почетокот на неделата се буди вашата лидерска страна. Ќе сакате да ставите се под контрола на работа. Тоа може да им пречи на некои луѓе, да избегнуваат озборувања и да бидат директни. На полето на љубовта се оди по свое. Слободните Девици го добиваат она што го сакаат, додека зафатените уживаат во друштво на саканата личност. Можно е некакво изненадување или кратко патување кон крајот на неделата.

ВАГА
Неделниот хороскоп од 27 ноември до 3 декември 2023 година ве советува се што можете да направите денес да не оставате за утре. Избегнувајте озборувања, особено на работа. Можни се дискусии дома и ситни трошоци, но на крајот на неделата ве очекува прилив на пари. Партнерот ве обвинува што не внимавате на ситниците, слободните Ваги ќе имаат нова љубовна можност веќе во петок.

СКОРПИЈА
Вашата интуиција доаѓа до израз во средината на неделата. Немојте да имате премногу симпатии за истиот пол на работа. Обидете се да се фокусирате на работата и избегнувајте да изразувате лични и приватни ставови. Слободните Скорпии размислуваат за љубовната понуда што им се прави. Водете се од вашата интуиција. Зафатените се занимаваат со решавање на проблемите со партнерот. Не ги игнорирајте симптомите кои периодично се појавуваат!

СТРЕЛЕЦ
Оваа недела ве мачат работи од минатото. Не дозволувајте вашите мисли да останат „заглавени“ во него, туку фокусирајте се на сегашноста. Имате толку многу потенцијал, не е лошо време да го претворите во пари. Ако размислувате да започнете приватен бизнис, сега е време. Во љубовта се е исто како порано. Време е да го промените секојдневието и да го освежите односот со партнерот со нови работи.

ЈАРЕЦ
Веќе на почетокот на неделата очекувајте отворање на нови деловни можности, особено ако сте личност со повеќе таленти. Искористете ја секоја можност што ви стои на располагање, но обидете се да не се претерате. На крајот на неделата очекувајте покана за излегување. Зошто да не? Зафатените Јарци успешно ги решаваат споровите со партнерите. Проверете го вашиот крвен притисок!

ВОДОЛИЈА
На почетокот на неделата подгответе се за неправда. Ќе се обидете да го истуркате своето до крај. Малку го запоставивте семејството, наскоро доаѓа важен датум за вас. Обидете се да поминете повеќе време со нив, некое изненадување е секогаш корисно. Слободните Водолии се подготвени да влезат во нова врска, зафатените се загрижени за својата. Време е за приватен разговор! Во средината на неделата можни се стомачни проблеми.

РИБИ
Неделниот хороскоп од 27 ноември до 3 декември 2023 година ви порачува сега да вложите повеќе труд во работата, за подоцна да не ви се трупаат обврски и дополнителни задачи. Избегнувајте да бидете „меѓу два огна“ во општеството, на крајот ќе излезете виновни. Љубовта го зема својот тек. Слободните Риби уживаат со симпатијата, зафатените со партнерот. Консумирајте повеќе витамини!

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 2 март

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп за 26. февруари до 3. март

Прочитајте го неделниот хороскоп од 26. февруари до 3. март 2024 година...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...