ИНФО

Министерството за правда осветлено во сина боја во пресрет на Светскиот ден на детето

Во пресрет на денешниот ден, Светски ден на детето вчеравечер Министерството за правда беше  осветлено во сина боја.

– Во пресрет на 20-ти Ноември – Светскиот ден на детето, 30 години од ратификацијата на Конвенцијата за права на децата и 30 години УНИЦЕФ во земјата. Секое дете, секаде, има право да живее во мирен свет, напиша министерот за правда Кренар Лога на „Фејсбук“.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...