ИНФО

ТЕРЕНСКИ РАБОТНИ АКТИВНОСТИ: Одржување на водоводната и канализациона мрежа

Екипите на сектор Водовод во текот на вчерашниот ден спроведоа активности за расчистување и санација на улични дефекти на следните локации :ул.Ѓорѓи Абаџиев бр.18-уличен дефект и ул. Клинска Леса бр.2-уличен дефект. Додека, екипите на сектор Канализација спроведоа активности за расчистување на шахти, отпушување на атмосферски канализации и чистење на сливници и фекални шахти на следните локации:ул.Лука Геров-Ѓорче Петров -контрола на шахти и сливници,бул.Илинден-Карпош-површинско и рачно чистење сливници, ул. Христо Смирненски-Центар-рачно чистење сливици,ул.Боца Иванова-Бутел-рачно чистење сливници,бул. Илинден-Карпош-влечење јама со цистерна вакум,ул.П.Ацев-Кисела Вода-контрола на шахти и површинско чистење на сливници и ул.Визбегово-Бутел-рачно чистење сливници.
Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје посветено спроведуваат теренски работни активности за одржување на водоводната и канализационата мрежа во градот со цел зголемување на квалитетот на услугите за корисниците.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...