ИНФО

Утринска гужва на овие улици и булевари

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележува долж:
-ул. Симеон Кавракиров кон Нова железничка станица,
-бул. Крсте Мисирков кон к-ца со бул. Гоце Делчев,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-бул. 3та Македонска бригада кон ул. Пролет,
-бул. Гоце Делчев кон мост Гоце Делчев,
-бул. Александар Македонски кон клучката Континентал,
-бул. 8ми Септември кон ул. Скупи,
-ул. Димитрије Чуповски во двете насоки,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон к-ца со бул. Свети Климент Охридски.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...