ИНФО

ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ: Казнети 203 возачи, најмногу за брзо возење

Полицијата во вчерашните контроли на скопските улици казни 203 возачи меѓу кои за брзо возење казнети се 80 возачи.

Исто така, изречени се пет мерки за возење без возачка дозвола, 10 за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, три мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, шест за минување на црвено светло, шест за некористење сигурносен појас и четири санкции за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...