ИНФО

Санкционирани 154 возачи во Скопје, 68 за брзо возење

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина казнети се 68 возачи, 15 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, 13 санкции за возење под дејство на алкохол.

Освен овие, изречени се четири мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за некористење сигурносен појас..

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...