ИНФО

Неколку скопски улици денес ќе останат без вода

Корисниците од улиците Варшавска, Хелсинки, Мексичка, Хаванска, Виенска и Ташкентска (нас. Тафталиџе) денес од 08:30  часот ќе немаат вода, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

Прекинот во водоснабдувањето е поради  уличен дефект на ул.Варшавска и ќе трае до завршување на интервенцијата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...

ИНФО

Голем Хепенинг во сабота во парк на Франкофонија

Општина Центар организира хуманитарен концерт со цел собирање срества за лекување на Кара...

ИНФО

„Халкбанк“ организира работилници во рамки на иницијативата Прајслес планет

Во рамки на глобалната зелена иницијатива на „Мастеркард“, „Прајслес планет“, „Халкбанк“ АД...