АКТУЕЛНО

КОВАЧЕВСКИ: Да не беше Владата, Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ ќе го оставеа Скопје без парно

Премиериот Димитар Ковачевски ќе ја повика градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска за да помогне во решавање на проблемите во градот. Тој денеска одговарајки на новинарски прашања кажа дека лани да не била Владата поради Арсковска и ВМРО-ДПМНЕ Скопје ќе останеше без парно греење.

„Тоа е обврска на опозицијата која се фалеше дека ќе го направи Скопје метропола но за жал денес погледнете какво е. Не може да се доправи ништо што е започнато и од таа причина планирам да го повикам раководството на Град Скопје за да разгледаме што можеме ние како Влада да помогнеме бидејки граѓаните на Скопје заслужуваат да живеат во метропола, а не заслужуваат ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат да се караат секој ден за тоа кој бил во право“, посочи премиерот Димитар Ковачевски.

Тој кажа и дека минатата година Владата субвенионирала над 80 отсто од сметките за електрична енергија.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13...

АКТУЕЛНО

Кисела Вода набавува мерна станица за квалитет на воздух што ќе се постави кај Цементарницата

Општина Кисела Вода вчера го распиша огласот набавка на мерна станица за...

АКТУЕЛНО

Скопската зоолошка градина демантира дека немаат адекватен кадар за грижа за животните

Скопската зоолошка градина има двајца дипломирано ветерирани со полно работно време кои...

АКТУЕЛНО

Започна реконструкцијата на улицата „Калош Дани“ во Карпош

Започна реконструкцијата на улицата Калош Дани во општина Карпош. Екипите на јавното претпријатие...