ИНФО

Асфалтирани улиците „Антон Попов“ и „Сава Михајлов“ во Ченто

Жителите на улиците „Антон Попов“ и „Сава Михајлов“ конечно добија асфалт.

„Овие улици добиваат нов асфалт по 50 години“, посочи градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски.

Од општината информираат дека асфалтирањето ќе проложи и во останатите населени места низ Гази Баба.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...