АКТУЕЛНО

Акција на пајакот во Капиштец

Пајак службата на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ попладневно казнува и собира неправилно паркирани возила во Капиштец. Долж улицата Васил Ѓоргов постојано има паркирани коли.

Попладнево окупирани од возила беа тротоарите кај Завод за вработување. Пајак службата реагираше во придружба на полиција.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Со индекс на загаденост 161, воздухот во Скопје е оценет како „нездрав“

Во главниот град  се измерени 161 микрограми на кубен метар ПМ 2,5...

АКТУЕЛНО

Повторно евтина дневна тарифа на струјата за домаќинствата

Домаќинствата почнувајќи од денеска во периодот од 13 до 15 часот повторно...

АКТУЕЛНО

По 60 години се испитуваат магистралните цевководи за Скопје

Градоначалничката Данела Арсовска, како што стои во соопштението, ја промовирала изработката на...

АКТУЕЛНО

Традиционално осветлување на Новогодишната елка во Скопје Сити Мол

Влезете во светот на чудата во Скопје Сити Мол овој декември. Во 18:30...