ИНФО

ПОЦ: Пријави проблем од јавна чистота

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ воведува нова опција за пријавување на проблем од областа на јавната чистота или кастрење на дрвја. Секој кој сака да пријави проблем поврзан со јавна чистота ќе може да се јави на телефонскиот број 076350767 или пак да испрати фотографии на viber или whats up со наведена локација.

„По добивање на повикот на отворената линија или испратени фотографии, службите ќе интервенираат веднаш“, велат од ПОЦ.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...

ИНФО

Посебен режим на сообраќај денес и утре

Денес (среда) во период од 13 часот, па сè до завршување на...