МАГАЗИН

Белите бикини доминираат оваа сезона

Многу познати дами се одлучуваат за бели костими за капење со цел да ја истакнат својата фигура и тен.

Речиси и да нема жена која секоја нова летна сезона не купува барем еден костим за капење. Не е важно што има уште неколку во плакарот, лето без нов костим за капење е некако некомплетно.

Доколку сè уште не сте го одбрале вашиот костим за оваа сезона, имаме одличен предлог за вас, инспириран од познатите дами.

Познатите дами очигледно ја сакаат белата боја, а нема сомнеж дека особено добро изгледа кога имате малку исончан тен. Во зависност од вашите преференции, можете да изберете едноделно или дводелно, а не се сомневаме дека и двете ќе ви изгледаат одлично.

Еве како изгледаат Џенифер Лопез, Ким Кардашијан, Хејли Бибер, Софија Вергара и Ева Лонгорија:

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Нова опција на „Ајфон“ потенцијално опасна за децата

Најновата верзија на оперативниот систем за телефоните и таблетите на „Епл“, како...

МАГАЗИН

„Гугл“ почнува со бришење неактивни мејл-адреси и профили

„Гугл“ во декември ќе почне со бришење милиони профили на услугите „Г-мејл“,...

МАГАЗИН

Намирници што не треба да се подгреваат во микробранова печка

Микробрановата печка е корисен уред за брзо подгревање храна, а може да...

МАГАЗИН

Недостигот на витамин Б12 може да предизвика и когнитивни проблеми

Веројатно една од најважните хранливи материи за човековото тело е витаминот Б12,...